Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler – Ek İş Fırsatları

Ek gelir sağlayarak ay sonucunda elinizde kalan parayı çoğaltmak bundan sonra bir gereklilik değil, zorunluluk. Dünyada bundan sonra çok ciddi pozisyonlarda tespit edilen insanlar bile yan gelir elde etmek amacıyla ek iş yapıyor. Siz de yan gelir elde etmek istiyorsanız ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünmek yerine derhal işe koyulun. Kısa sürede çoğu ek iş fikrini değerlendirerek, ideal iş fırsatları ile ay sonucunda gelirinizi kolaylıkla artırabilirsiniz.

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler – Ek İş Fırsatları

Halihazırda işinizden elde ettiğiniz gelir size az geliyorsa yada para biriktirmek amacıyla daha çok para kazanmak istiyorsanız yan gelir olarak yapılacak çoğu iş ile boş vakitlerinizde ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu yapılacak işler arasından seçim gerçekleştirme amacıyla kendi becerilerinizi, eğitimlerinizi ve boş vakitlerinizi göz önünde bulundurmanız lüzumiyor. Her iş değişik potansiyeller taşıyor, doğru seçimi yaptığınıza emin olmanız lüzumiyor.

Yan gelir elde etmek istiyorsanız bunun amacıyla en mühim yolun bilgisayar ve telefonlar olduğunu belirtelim. Dünya değişiyor ve bundan sonra yan gelir elde etmek amacıyla evinizdeki koltuktan bile kalkmanıza lüzum yok. Fakat şayet bilgisayar ve telefon kullanımınız profesyonel seviyede değilse değişik yapılacak işlere göz atmanız lüzumiyor. İşte yan gelir elde etmek amacıyla uygulanabilecek en iyi işler…

ÇEVİRMENLİK

çevirmenHalihazırda yabancı bir dil biliyorsanız bu potansiyelinizi paraya dönüştürün. Bilgisayarınızı kullanarak iş arayama sitelerinde de binlerce çevirmen ilanı bulabilir ve bu ilanlara müracaatte bulunabilirsiniz. Çevirmenler bundan sonra internet sektörünün vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Makale, haber, oyun gibi detaylı alanlarda çevirilere sık sık lüzumsinimler duyuluyor. Sadece İngilizce bile biliyorsanız çoğu iş fikrini daha dşayetlendirebilirsiniz. Bu husus ile ilgili ek verileri İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma isimli rehberde bulabilirsiniz.

ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRİCİLİĞİ

ORGANİK ÜRÜNLER

Halihazırda boş bir araziniz var mı? O durumda bu araziyi kesinlikle ekim amacıyla dşayetlendirmelisiniz. Türkiye’de bilhassa çoğu mantar yetiştiriciliği amacıyla 500 metrekare alan bile yeterli. Hem de değişik bitkisel mamüller de detaylı kar elde etme potansiyelleri bulunuyor. İşinize gidip gelir iken günde yalnızca 1 saatinizi bu bitkilere ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Her bölümde yetiştirilebilecek mamüller değişikdır. Bu mamüller ile ilgili bilgi alabilmek amacıyla YORUM bölümünden bize danışabilirsiniz. Yorum bölümü rehberin hemen altında ????

 

YOUTUBER OLUN

YOUTUBER

YOUTUBER

İlgi çekici yönleriniz yada becerileriniz mi var? Mesela evdeki eşyaları çok iyi bir şekilde onarım edebiliyor musunuz? Sadece bu tür onarım videolarını bile Youtube’ye yükleyip ayda binlerce dolar kazanan insanlar var. Sadece Youtube’de biraz gezinerek insanların neler izlediğini takip edin ve bu kanallardaki Youtuberlara benzer bilhassariniz varsa şayet bu tür kanalları da sizde bedava olarak açabilirsiniz. Herhangi bir hususta çok ciddi bilginiz olması da lüzummiyor, keyifli videoları izleyen birileri daima olacaktır. Youtuberlik ile ilgili bütün verileri Youtube’dan Para Kazanmak! isimli rehberde bütün ayrıntıları ile bulmanız mümkün.

EVDE YEMEK YAPMAK

EV YEMEKLERİGenellikle öğrencilerin, büyük şirketlerin, fabrikaların, okul – üniversitelerin yakınında tespit edilen bir yerde yaşıyorsanız ev yapımı yemekler ile ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu tür yerlerde çalışan insanlar amacıyla sabah – öğle – akşam yemekleri ciddi sorundur ve sıksık olarak aynı şeyleri yemek istemeyen insanlar ev yapımı yemeklere adeta hasrettir. Eğer güzel tatlarda yemekler çıkartabileceğinize inanıyorsanız, ufak bir kolu – komşu reklamı, broşürler ile evlere dağıtımın sonrasında bu işe başlayabilirsiniz. Bu reklamların sonrasında kesinlikle telefonlarınız çalacak ve siparişler almaya başlayacaksınız. Hem de sosyal medyadan da şehrinize yönelik sayfalara reklam bırakabilirsiniz. Bu yol ile ek para kazanan on binlerce ev hanımı var.

AHŞAP OYUNCAKLAR HAZIRLAYIN

ahsap-oyuncak-uretimiPlastik oyuncaklar hem çocuklar amacıyla zararlı hemde sıksık aynı mamüller bundan sonra çekiciliğini büyük ölçüde kaybediyor. Bu amaçla aileler son senelerde ahşap oyuncaklara büyük ilgi göstermeye başladı. Size yakın bir mobilya atölyesi ve tuhafiyeciye giderek malzemeleri temin edebiliyorsunuz. Hem de birkaç teçhizat yardımı ile ahşaplara evinizde de çok güzel şekiller verebiliyorsunuz. Bu teçhizatların tamamı da büyük alış veriş merkezleri ve mobilya atölyelerinde satılıyor. Ortalama olarak 2 bin liralık malzemeler ile bu işe süratli bir giriş yapabilirsiniz. Ahşap oyuncakları nasıl yapacağınızı öğrenmek amacıyla Youtube’de milyonlarca videodan faydalanabilirsiniz.

FİLOGRAFİ HAZIRLAYIN

filografi
Türkiye’de son senesinin en tanınmış el sanatı olan Filografi sanatından faydalanabilirsiniz. Filografi sanatını yapabilmek amacıyla çok üst seviye el becerilerine lüzumsiniminiz yok. Çoğu filograf 3-4 denemenin sonrasında bu hususta ustalaşmıştır. Filografileri 40 – 50 liraya mal ederken, 500 – 600 liraya satabiliyorsunuz

MAKALE YAZIN

makale

Evde ek iş yaparak yan gelir kazanmanın en basit yollarından biri de yazı yazmaktır. Eğer bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa birkaç saat ortamında yazı aratarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Genellikle teknik hususlarda yazı yazabiliyorsanız çok daha çok gelir elde etme şansınız var.

Mesela bir doktor, sıhhat yazıleri aratarak aylık 5-10 bin liraya kadar para kazanabiliyor.

TELEMARKETİNG

telemarketing

Telemarketing onlarca senedir evden para kazanmanın mühim yollarından biri. Kısaca telefon üzerinden pazarlama faaliyetlerine verdiği isim olan Telemarketing yönteminde, bir şirketten komisyon usulü mamüller satılabileceği gibi kendinizin de toplu olarak ucuzdan aldığı mamülleri satmaya odaklanabilirsiniz. Ürün satışlarını PTT Kargo ile kapıda ödeme alternatifi ile müşterilere ulaştırabilirsiniz. Genellikle aranan kozmetik mamülleri, hobi oyuncakları, yeni temizlik mamülleri ve teknolojik mamüller bu hususta daha süratli satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayabilir.