Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (4 Ekim 2019)

4 Ekim 2019 haftasında 5’i Türk yapımı toplam 7 film vizyona giriyor.

Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta (4 Ekim 2019)

4 Ekim 2019 haftasında 5’i Türk yapımı toplam 7 film vizyona giriyor.

Joker

Arthur Fleck'in hikâyesini odak noktasına alan Joker'de, toplum doğrulusunda dışlanıp hor görülen ve sonucunda bu dışlanmayı kendine bir güç kaynağı haluna getiren Arthur, gücünü insanların aleyhine kullanmaya başlayacaktır. DC Sinematik Evreni'ne ait olmayan Joker, karakterin orijinal hikâyesini anlatacak. Bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck aynı vakitte anti kahramandır ve vakitle geçirdiği psikolojik değişimler nedeniyle akli dengesini yitirmeye başlayacaktır. Bu hal da onu bir vakit sonra psikopat bir katile dönüştürecektir.

 

Kral Şakir Korsanlar Diyarı

Kral Şakir Oyun Zamanı’nın devamı niteliğinde olan film Bermuda Şeytan Üçgeni’nde esrarengiz bir küreye hapsolan Kral Şakir ve dostlarının öyküsünü anlatıyor. Tarih öncesinden gelen dev bir yaratık, okyanusun deriniklerinden çıkar ve korku salmaya başlar. Onu yenmek amacıyla lüzumlu olan şey ise altın bir harp topudur. Kral Şakir ve ailesi bu topu bulmak amacıyla yola çıkarlar fakat bu umdukları kadar basit olmayacaktır.

 

Kuşatma Yedi Uyuyanlar 

Her şey Amerikalı “blackwater “ subayı Falcon’un Kerkük’e gelişiyle başladı. Türk İrtibat Timi subayı Turan’ı, bu mağrur ve istilacı askeri danışmana hak ettiği cezayı verdikten sonra ölümüne bir harp bekliyordu. Ülkesinin zenginliği yolunda her türlü cefayı göze alan Turan, kaos baronlarının büyük komplosuna karşı mücadele ederken, Yüz senelik uyur iken uyandırılan Nemesis terör örgütünün karşısına, derin milletin evlatları “Yedi Uyuyanlar” çıkacaktı.

 

Dert Bende

Kenan, Cem ve Mert üç yakın dosttır. Mert’in evleneceği haberini alan Kenan ve Cem dostlarının bu evlilikten mutsuz olacağını düşünmektedir. İki kafadar mutsuz bir evlilik yapmasını engellemek amacıyla Mert’i kaçırmaya karar verirler. Pis işlerde ustalaşmış Ejder ile yolları kesişen ikiliyi bu macerada çoğu sürpriz beklemektedir.

 

Keşfedilmemiş Çocuklar

Ailesi doğrulusunda terkedilmiş ve kimsesizler yurdunda yaşam sürdüren kahramanlarımız özel yeteneklere sahiptir. Hayata tutunmaya çalışırken, sokaktaki suçlar ve kötülükler bir şekilde onlara bulaşmıştır ama okuldaki öğretmenleri ve sahip oldukları özel yetenekleri ile bu haldan kurtulacaklardır.

 

Piranalar

Piranalar, mafyaya girmeye çalışan bir genç ve onun içersinde olduğu zalim dost grubunun öyküsünü husus alıyor. Napoli’de ellerinde makineli tüfeklerle gezen ve mafyadan kazandıkları parayla marka kıyafetler satın alan 15 yaşındaki Nicola ve dostları gerçekte geleceğin mafyalarının nasıl yetiştiğini bizlere gösteriyor.

 

Hareket Sekiz

Hareket Sekiz, Rus mafya liderinin peşinde düşen üç polis memurunun öyküsünü husus ediyor. Bu vakte kadar tesadüfi başarılar elde eden polis memurları Bünyamin, Reşat ve Kazım’ın zorlu bir vazifiyeti vardır. Rus mafya lideri Zolka, büyük bir kaçakçılık peşindedir. Zolka, bor madenini, özel bir silahta kullanılması amacıyla Türkiye’den vatan dışına kaçırmayı planlamaktadır. Rus mafyasının alt etmekle görevlendirilen Bünyamin, Reşat ve Kazım, kendilerini zorlu bir maceranın içersinde bulurlar. Başlarına geleceklerden habersiz büyük bir kargaşanın amacıylae düşün üç polis, Rus mafyasını alt etmeyi başarabilecek midir?