Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın

Son dönemde özellikle evde ek iş fikri arayan kadınlar tarafından yapılan ve ciddi oranda para kazandıran iş fikirleri arasında hediye sepeti oluşturma yer alıyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte özellikle yılbaşı hediye paketlerinin de önümüzdeki 10 günlük süreçte önemli oranda satılması bekleniyor.

Hediye Sepeti Oluşturarak Para Kazanın

Hediye sepeti oluşturma iş fikri genelde bütün özel günler amacıyla gereksinim duyulan hizmetler arasında yer alabilmektadır. Özellikle çoğu şahsa aynı anda armağan alabilmek amacıyla zamanı olmayan insanlar, armağan sepeti hizmeti veren işletmelerden bir armağan sepeti satın alır ve alakalı bir adrese gönderilmesini ister. Evde ek iş olarak bu iş fikrini kolaylıkla yapabilirsiniz.

NASIL BAŞLANILIR?

Ülkemizde armağan sepetlerinin nerdeyse tamamı Instagram üzerindeki sayfalardan satın alınmaktadır. Bu tarafta siz de ilk olarak detaylı armağan sepetleri oluşturmalı ve bu armağan sepetlerinin çok şık fotoğraflarını çekmelisiniz. Daha sonra  ideal bir fiyat ekleyerek; bunları Instagram’da listeleyin.

Eğer halihazırda Instagram hesaplarınız bulunmuyorsa; derhal bu işe yönelik bir Instagram profili açın… Daha sonra  takipçi edinebilmek amacıyla ilk etapta ufak bütçeler ile olmak üzere tanıtımlar verin. Büyük fenomen sayfalarına da reklam fırsatlarını kullanabilir ve geri dönüşe göre bu tanıtımları da artırabilirsiniz.

Gelen siparişleri kapıda ödeme ile size en yakın PTT şubesi ile gönderebilirsiniz. Şubelerde kapıda ödeme hizmeti amacıyla ek 10 TL ücret alınmaktadır. Kargo amacıyla de kargonun büyüklüğüne göre 10 TL seviyesinde ek bir masrafınız olacak. Bu masrafları tüketiciden alabilmek yerine direkt olarak ürün üstüne ekleyin, böylece bedava kargo ile tüketicileri cezbedin.

Hediye sepetleri konusu ile alakalı ise muhakkak yaratıcı olmalısınız. Bu hususta satış yapan başka Instagram sayfalarına göz atarak onlardan ilham alabilirsiniz.

Bu iş düşüncesine yönelecekseniz şayet doğum günleri, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü gibi detaylı özel günler amacıyla değişik armağan sepetleri üretmeniz gerekir. Hem de armağan sepetlerine sıvı mamüller yerleştirmemelisiniz, çünkü bu mamüller kargolar doğrulusunda alınmamaktadır. Bu hususta hizmet veren ABD ve Avrupa kökenli sayfalardan da ilham alabilirsiniz.